__________________________________________

SZANOWNI RODZICE!

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie informuje, że 29 i 30 kwietnia 2019 r. zajęcia dydaktyczne
w Publicznej Szkole Podstawowej w Bogucinie odbędą się zgodnie z planem nauczania.

__________________________________________

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie potwierdza,

że w dniach 15,16,17 kwietnia 2019 r. w szkole odbędą się egzaminy ósmoklasisty:

1. 15.04.2019 r. (poniedziałek) godz. 9.00 język polski
  2. 16.04.2019 r. (wtorek) godz. 9.00 matematyka
  3. 17.04.2019 r. (środa) godz. 9.00 język angielski.

Dyrekcja, Wychowawca i Grono Pedagogiczne

życzy Uczniom powodzenia

Teresa Rodakowska

___________________________________________

SZANOWNI RODZICE!

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie informuje, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Bogucinie rozpoczęta zostanie akcja strajkowa, która trwać będzie do odwołania.

W związku z powyższym zajęcia w szkole nie będą odbywały się.

Szkoła zapewnia opiekę uczniom zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

______________________________________

kurator logo

Warszawa, dn. 04 kwietnia 2019 r.

Drodzy Rodzice,

w związku z zapowiadanym strajkiem nauczycieli, starając się zniwelować Państwa obawy dotyczące sytuacji w tym okresie w przedszkolach i szkołach, uprzejmie informuję, że przepisy prawa oświatowego regulują zadania dyrektora związane z zapewnieniem opieki uczniom w sytuacji kryzysowej, która może być wywołana strajkiem.
Fakt przystąpienia nauczycieli do strajku nie zwalnia dyrektora z wykonania zadania polegającego na zapewnieniu uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie szkoły. Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia. Zapewnienie opieki uczniom powinno odbywać się zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno-wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.
W sytuacji przewidywanego strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców. Macie Państwo prawo do informacji, w jaki sposób przedszkole lub szkoła zapewni w tym czasie opiekę Waszym dzieciom.
Nie wszystkie szkoły/placówki wdrożyły procedury, w efekcie których nauczyciele w nich pracujący rozpoczną strajk. Dlatego, jeżeli nie otrzymacie Państwo komunikatu od dyrektora przedszkola lub szkoły o przystąpieniu nauczycieli do strajku, bez obaw możecie przyprowadzić lub wysłać dziecko do szkoły i nie powinno spotkać się z sytuacją nieprzyjęcia lub odesłania.
Jeżeli jednak, nie otrzymacie Państwo wystarczających informacji, a przedszkole/szkoła nie zapewni opieki dziecku na czas strajku, ten fakt można zgłosić do organu prowadzącego (odpowiednio wójta, burmistrza, prezydenta miasta) oraz kuratora oświaty.
Wierzę w Państwa wyrozumiałość, a także w sumienność i odpowiedzialność Dyrektorów przedszkoli i szkół, które pozwolą na przezwyciężenie trudnej sytuacji z poszanowaniem uprawnień uczniów i ich rodziców.

wz. Mazowieckiego Kuratora Oświaty
/-/
Dorota Skrzypek
Mazowiecki Wicekurator Oświaty

ZEGARYNKA

Dzisiaj jest: Wtorek
25 Czerwca 2019
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE