DOPALACZE PDF Drukuj
Artykuły - Wydarzenia

__________________________________________

Dopalacze - niosą śmierć !

W ostatnim czasie odnotowano wiele przypadków zatruć narkotykami tzw. dopalaczami. Do szpitali w całej Polsce trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu, osławiony „Mocarz” zatruł już ponad 200 osób.
Specyfik ten to przeznaczony do palenia susz roślinny nasączony syntetyczną substancją z grupy pochodnych kanabinoidów po wypaleniu których występują efekty bardzo podobne do tych, jakie wywołuje marihuana i haszysz, tyle że nawet 800 razy silniejsze, w Mocarzu można znaleźć również substancje które znajdują się na liście zakazanych związków psychoaktywnych. To  syntetyczne, nowoczesne i bardzo silne narkotyki o dużym potencjale uzależniającym.
Wystrzelenie mózgu - tak są w stanie określić uczucie osoby, które zażyły Mocarza. Po zażyciu Mocarza nie ma się kontroli nad własnym ciałem. Osoba czasem po prostu nie wie, co przyjmuje. Każdy organizm reaguje inaczej - najczęstszym skutkiem jest agresywne zachowanie, brak możliwości autoobrony. W skrajnych sytuacjach może dojść do zatrzymania akcji serca i ciężkiej niewydolności ośrodkowego układu nerwowego.

Apelujemy i ostrzegamy,

aby nie kupować i nie zażywać środków tego typu!

Gdzie szukać pomocy ?

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazuję listę numerów telefonów, pod którymi należy szukać pomocy:

800 060 800 - bezpłatna całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego
116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
800 100 100 - telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
112 - jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod linkiem: http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najwazniejszenumery- telefonow.html

_________________________________________