PROJEKT UNIJNY "DOPOSAŻENIE I MODERNIZACJA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO" PDF Drukuj
Artykuły - Wydarzenia

___________________________________

PROJEKT UNIJNY

„MODERNIZACJA I DOPOSAŻENIE ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO”

W naszej szkole dobiega końca realizacja, przez Gminę Garbatka – Letnisko, projektu   ”Modernizacja i doposażenie oddziału przedszkolnego przy PSP w Bogucinie, Gmina Garbatka- Letnisko”. Projekt ten realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013,  Poddziałania 9.1.1 – Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej. Celem jest przystosowanie placówki do zapewnienia opieki dzieciom 3 i 4 letnim.

Dzięki pozyskanym środkom toalety dla dziewcząt i chłopców dostosowane zostały do potrzeb dzieci młodszych oraz wyremontowana została  łazienka dla personelu. W łazienkach wymienione zostały płytki i posadzka, drzwi, zamontowano nowe, obniżone umywalki i  sanitariaty, kratki wentylacyjne, lustra i suszarki. Zaplecze kuchenne  wzbogaciło się o nową lodówkę, zmywarkę, odkurzacz, kuchnię elektryczną, naczynia oraz nowoczesne zestawy sprzątające.

Znaczna część pozyskanych funduszy, a jest to kwota 95 000zł, przeznaczona została na doposażenie oddziału przedszkolnego. Przedszkolaki  oprócz  nowych mebli, zabawek i wspaniałych pomocy dydaktycznych, otrzymały również laptop z oprogramowaniem, drukarkę, telewizor, radio z odtwarzaczem CD, tablicę interaktywną. Na szczególną uwagę zasługuje interaktywny dywan. Obraz wyświetlany na podłogę tworzy wirtualny „magiczny dywan”, na którym uczestnicy przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację poznawczą z różnych dziedzin wiedzy.

Doposażony został również plac zabaw przy szkole, na którym zamontowane zostały domki do zabaw.

Odpoczynek po zabawie zapewniają maluchom wygodne poduchy i materace.

Dzięki realizowanemu projektowi nasze najmłodsze dzieci mają doskonałe warunki do zabawy i nauki, a tym samym do wszechstronnego rozwoju.

P1012157   P1012163   P1012171

P1012192   P1012200   P1012213