SZKOLNA WIGILIA PDF Drukuj

22.12.2011r.
SZKOLNA WIGILIA

„Niech przy żywicznym zapachu strojnej choinki
upłyną piękne chwile polskiej Wigilii
ze wspólnie śpiewaną kolędą, upragnionym gościem przy stole,
w kochającym rodzinnym kole.”

*******************************************

Starym zwyczajem w wigilijny wieczór polskie rodziny zasiadają do wspólnej wieczerzy. Także nasza społeczność szkolna, co roku gromadzi się na uroczystym apelu wigilijnym. Spotykają się na nim nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły, ale również zaproszeni goście. W tym roku na naszą uroczystość przybyli: przedstawiciele Urzędu Gminy-wójt Robert Kowalczyk, sekretarz Aleksandra Popis Stępień, skarbnik Marianna Krześniak, przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur, radna wsi Bogucin Cecylia Guza, przedstawiciele Zakładu Karnego - dyrektor Michał Lenard i vice dyrektor Paweł Luberski oraz rodzice naszych uczniów.

PC221790     PC221789     PC221791

Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia i połamała się opłatkiem z uczniami i gośćmi. Następnie obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez członków koła artystycznego. Po przedstawieniu odbyło się wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w konkursach świątecznych - na najładniejszą choinkę i najładniejszą bombkę.

PC221795     PC221799     PC221802

Niespodzianką w czasie apelu był występ dziewczynek, które śpiewały kolędy, a jedna z nich, Weronika Krakowiak, pięknie grała na gitarze.

PC221809     PC221810