PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2017 PDF Drukuj
Wydarzenia

____________________________________________

 

22.11.2017r.


PASOWANIE NA CZYTELNIKA
 


      „Kto teraz czyta bajki? Czytanie bajek jest niemodne. Trzeba iść z duchem czasu. Dzieci mają komputery, tablety, telewizję i Internet” - tak tłumaczyła bohaterom przedstawienia Baba Jaga. Domek z piernika zamieniła na pensjonat, w którym nie było oczywiście miejsca dla Jasia i Małgosi. Problem mieli też inni baśniowi bohaterowi- Zła Królowa i sympatyczne krasnoludki, bo jeśli dzieci nie będą czytać, to nie będzie dla nich miejsca w znanych utworach. Na szczęście pojawiła się Wróżka Fantazja i wprowadziła porządek w baśniowym świecie. Jej słowa skierowane do dzieci „Czytajcie, czytajcie i swoją fantazję rozwijajcie” były motywem przewodnim spektaklu zaprezentowanego przez Koło Artystyczne z okazji pasowania na czytelnika uczniów kl. I i II.

     Oni również przygotowali się na ten ważny moment. Nie tylko znają zasady dbania o książki, ale także narysowali ilustracje do swoich ulubionych utworów. Wszystkie są bardzo piękne i na pewno dzieci włożyły wiele serca  w sportretowanie literackich bohaterów.

     Po prezentacji przygotowanych prac, nadeszła najważniejsza chwila uroczystości-moment pasowania. Od dzisiaj dzieci z kl.I i II są prawdziwymi czytelnikami. Na pamiątkę otrzymały zakładki od pani dyrektor i dyplomy od pani Marioli Gębskiej, która przygotowała dzisiejszą uroczystość, a jako opiekun szkolnej biblioteki z pewnością z radością powita nowych czytelników.

 

 DSC_0499 (Kopiowanie)   DSC_0502 (Kopiowanie)   DSC_0505 (Kopiowanie)

 

DSC_0510 (Kopiowanie)   DSC_0512 (Kopiowanie)   DSC_0514 (Kopiowanie)

 

DSC_0521 (Kopiowanie)   DSC_0525 (Kopiowanie)   DSC_0528 (Kopiowanie)

 

Więcej zdjęć w GALERII

 

____________________________________________