MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY PDF Drukuj

______________________________________________

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

W oddziale przedszkolnym realizowana jest innowacja „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Czas trwania  - 24.11.2017r. – 30.11.2018r. Początek realizacji innowacji przypadł na „Dzień Pluszowego Misia”, a zakończenie zbiegnie się z podniosłym dla Polski wydarzeniem – setną rocznicą odzyskania niepodległości. Głównym celem innowacji jest rozwijanie czytelnictwa oraz współpracy między przedszkolami. Rozwijanie czytelnictwa opierać się będzie na motywie wędrującego misia. Pluszowe misie wędrować będą między przedszkolami z całej Polski oraz po domach naszych przedszkolaków. Misiowi wyposażonemu w dzienniczek należy przeczytać książkę i dokonać odpowiedniego zapisu.

Akcje towarzyszące innowacji to:
- Mały Miś Regionalista – przedszkolni badacze historii i kultury,
- Lekcja dla Rodaka z Małym Misiem,
- 100- lecie odzyskania niepodległości. Pokaż radość Przedszkolaku!
- Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu,
- Mały Miś i bezpieczne wakacje.

W Dniu Pluszowego Misia przedszkolaki wyprawiły w podróż misia Stefana, który udał się z wizytą do przedszkolaków w Chorzelowie. Oczywiście przed podróżą wszyscy wysłuchali książki, tym razem była to „Basia i podróż” Zofii Staneckiej. Natomiast przedszkolaki w swoich domach gościć będą misię Zosię, której wspólnie z rodzicami też przeczytają ulubioną książkę i wykonają rysunki.

Warto dodać, że nasze misie zostały własnoręcznie uszyte i przekazane przedszkolakom przez naszą wolontariuszkę Zuzannę Ziomek i mamę ucznia kl. II Bartka Hernika. Serdecznie im dziękujemy, a przedszkolakom życzymy udanych „misiowych” przygód!

Innowację realizują panie Alicja Morawska i Aleksandra Zdrzalik – Przerwa.

DSCN2016   DSCN2018   DSCN2021

DSCN2023   DSCN2024   DSCN2025