W KINIE I W MUZEUM W KOZIENICACH PDF Drukuj

____________________________________________

1.12.2017r.

W KINIE I W MUZEUM

Uczniowie klas IV-VIII ciekawie spędzili w Kozienicach pierwszy dzień grudnia. Dzięki filmowi pt. „Mikołaj w każdym z nas”, który obejrzeli  w Kozienickim Centrum Kultury, poczuli atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Atmosfera ta towarzyszyła im także w czasie warsztatów w Muzeum Regionalnym w Kozienicach, w czasie których uczyli się wykonywać tak popularne dawniej na wsiach ozdoby świąteczne z opłatków zwane „światami”, a także obejrzeli wnętrze dawnej chaty chłopskiej.

Film pozwolił zrozumieć uczniom, co naprawdę jest sednem świat Bożego Narodzenia, a wizyta w muzeum pokazała, ile tradycji i obyczajów z tymi świętami się wiąże.

Krótka, ale ciekawa wycieczka zorganizowana przez panią Ewę Kwaśnik i panią Mariolę Gębską, z pewnością wszystkim się podobała.

DSC_0002   DSC_0003   DSC_0004

DSC_0005   DSC_0017   DSC_0018