DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2019 PDF Drukuj

_______________________________________

25.11.2019 r.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada to ważna data dla naszych „zmisiowanych” przedszkolaków, ponieważ jest to Dzień Pluszowego Misia. Dzieciom w tym dniu towarzyszyły ich ulubione misie przyniesione z domu. Świętowanie rozpoczęło się od rozmów na temat pluszaków i przedstawienia ich historii. Nie mogło też zabraknąć czytelniczych spotkań on-line z Misiową Mamą – Anetą Konefał oraz Misiowymi Wujkami – Robertem Halikiem (Wydawnictwo „Bliżej Przedszkola”) i Maciejem Barańskim (Wydawnictwo MAC), którzy przeczytali dzieciom bajeczki. Przedszkolaki, wspólnie z panią Alicją Morawską, stworzyły też Misiowy Regulamin Małego  Czytelnika, który zawiera zasady prawidłowego korzystania z książek. Dzieci bawiły się również wspólnie z misiami wykorzystując chustę animacyjną, pokolorowały i ułożyły ogromny portret misia oraz wykonały wiele innych zadań.

Dzień Pluszowego Misia, (który tak naprawdę trwał u naszych przedszkolaków 2 dni) zakończył się wręczeniem dzieciom medali Przyjaciela Pluszowego Misia.  Nie jest to oczywiście koniec przygody z misiami, bowiem te urocze pluszaki będą towarzyszyć dzieciom przez cały rok! A już wkrótce napiszemy o kolejnych działaniach w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

______________________________________