Osiągnięcia PDF Drukuj

 

      Rok szkolny 2020-2021

      Rok szkolny 2019-2020

        Rok szkolny 2018-2019

        Rok szkolny 2017-2018

      Rok szkolny 2016-2017

      Rok szkolny 2015-2016

      Rok szkolny 2014-2015

    Rok szkolny 2013-2014

      Rok szkolny 2012-2013

      Rok szkolny 2011-2012

 

OSIĄGNIĘCIA

 

 

     Na przestrzeni ostatnich lat nasi uczniowie systematycznie brali udział w wielu konkursach i projektach. Oto ich największe sukcesy:

 

     Konkurs „Ferie na sportowo, kulturalnie, bezpiecznie i zdrowo” – czterokrotnie program zajęć organizowanych w naszej szkole był wyróżniony na szczeblu ogólnopolskim konkursu organizowanego przez MEN, a w 2001r. szkoła zdobyła I miejsce w kraju. W latach 2000-2006 szkoła zajmowała I miejsca na Mazowszu.

 

     Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę” – od 2003r. coroczne nagrody na szczeblu regionalnym i udział w etapie wojewódzkim, w roku 2004/2005 I miejsce w etapie wojewódzkim oraz nagroda Państwowego Muzeum Etnograficznego w etapie ogólnopolskim, w roku 2005/2006 nagroda specjalna na etapie ogólnopolskim.

 

     Konkursy plastyczne-  wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Zamki, pałace, dwory i dworki w otoczeniu parków”, nagroda w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Claude Monet-ogrodnik barw”, nagroda w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Frida Kahlo-dusza kolorowa”, udział w finale  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Sport i Zdrowie”, nagroda w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inspiracje Mickiewiczowskie”, dyplom honorowy Ministerstwa Kultury w Brazylii oraz zakwalifikowanie pracy na wystawę międzynarodową w Sao Paulo w Międzynarodowym Konkursie na projekt artystyczny „Sztuka dla Pokoju”, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży – „Krajobraz Polski – tradycje, współczesność, przyszłość”, Specjalny Certyfikat Honorowy Centrum Kultury Morskiej i prezentacja pracy na międzynarodowej wystawie w Sao Paulo w Międzynarodowym Konkursie na Projekt Plastyczny „Sztuka dla Wód Świata”, wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym „Rodzina kocha Maryję”, III miejsce w konkursie organizowanym przez Muzeum Wsi Radomskiej „Tradycyjna Ozdoba Choinkowa”.

 

     Konkursy matematyczne  - „Kangur”: trzykrotnie uczniowie osiągnęli bardzo dobry wynik oraz dwa razy wyróżnienie, tytuł laureata w konkursie „Alfik matematyczny”, kilkakrotnie tytuły laureatów w konkursie „Oxford”.

 

     Konkursy ekologiczne- zwycięstwo w konkursach „Nie daj się zapuszkować”,  „Radkom wspólnie z uczniakami środowiska obrońcami”, oraz „Ekologicznie i praktycznie, szkolna inicjatywa z głową” organizowanych przez firmę Radkom.

    

     Konkursy polonistyczne - nagrody w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Czytamy i piszemy”, kilkakrotnie wyróżnienia w konkursie recytatorskim w MOK w Pionkach, dwukrotnie tytuły „Mistrza Ortografii” w gminnym konkursie „Mistrz Ortografii”, III miejsce w Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Wydawnictwo Eremis.

 

     Uczniowie od wielu lat zdobywają również nagrody w konkursach: „Szkolny Karmnik”, „Moja Mała Ojczyzna”, „Moje spotkania z Puszczą”, „Czwartki lekkoatletyczne”, „Turniej Wiedzy Pożarniczej”.


     Dzięki udziałowi w konkursach nasza mała szkoła wzbogaciła się o 7 zestawów komputerowych, skaner, 2 drukarki, telewizor, kosiarkę spalinową, sprzęt sportowy i wiele pomocy dydaktycznych.

 

     Uczniowie brali udział w programie „Malownicza Polska cała, a w niej miejsca naszych Ojców” w ramach projektu „Sukces ucznia promocją szkoły” Stowarzyszenia SUMUS z Pionek.


     W 2007r. szkoła uzyskała certyfikat „Szkoła bez przemocy”.


     W roku 2008 otrzymaliśmy pracownię komputerową w ramach projektu „Pracownie komputerowe dla szkół”.